logo

центр
аппаратной
косметологии

logo

центр
апаратної
косметології

м. Дніпро,
вул. Гусенка 17, 2-й поверх.

Пн-Сб 10:00-19:00
Нд: по запису

Що таке акне, які види акне бувають і як його лікувати?

15 Лютого 2024

Що таке акне?
Акне — це хронічний дерматологічний стан шкіри, що виникає через запалення сально-волосяних фолікулів і часто має генетичне коріння.
Це захворювання характеризується появою комедонів, папул, пустул, а в деяких випадках і кіст та вузлів, що можуть доставляти значний дискомфорт і провокувати рубцювання шкіри.

Які види акне бувають?
Одна з класифікацій акне (на основі ступеня тяжкості захворювання):
1. Перший ступінь (легкий): характеризується переважно наявністю комедонів (закритих і відкритих) без запальних елементів або з невеликою кількістю папул.
2. Другий ступінь (помірний): на цій стадії разом із комедонами з’являються папули та пустули в невеликій кількості. Запальні елементи більш помітні порівняно з першим ступенем.
3. Третій ступінь (середньої тяжкості): ознаки включають значну кількість папул і пустул, а також можуть бути 3–5 глибоких вузлів. Запальний процес більш виражений, шкіра має значні запальні ураження.
4. Четвертий ступінь (важке акне): ця стадія характеризується великою кількістю великих болючих вузлів, кіст, які можуть зливатися, формуючи конглобати. Запальна реакція глибока та широко розповсюджена, часто залишає після себе рубці.
Ця класифікація допомагає лікарям визначити загальну картину захворювання та розробити план лікування акне, який може включати місцеву терапію, системне лікування, косметологічні процедури чи комбінацію різних методів залежно від тяжкості та індивідуальних особливостей пацієнта.

Як лікувати акне?
В Adassa Medical Clinic ми застосовуємо найсучасніші досягнення в галузі дерматології та естетичної медицини, що дозволяють отримати значні успіхи в лікуванні акне.

1. Хімічні пілінги на основі азелаїнової, AHA- та BHA-кислот, що сприяють нормалізації роботи сальних залоз, очищенню пор від комедонів і поліпшенню текстури шкіри.
2. Використання пробіотиків у догляді може пом’якшити запалення на шкірі, що є важливим елементом комплексного лікування акне.
3. Механічне видалення комедонів через чистку обличчя є дієвим за великої кількості комедонів – допоміжний метод і підготовка шкіри для подальшого лікування.
4. Застосування ретиноїдів зовнішньо (від косметичних форм вітаміну А до медикаментозного адапалену та третиноїну залежно від особливостей перебігу акне) сприяє оновленню шкіри та зменшенню проявів акне.
5. Комбінована терапія ретиноїдами з бензоїл пероксидом або антибіотиками допомагає в боротьбі із запальними висипаннями (папули, пустули).
6. Системне лікування антибіотиками тетрациклінового ряду або системного ретиноїду ізотретиноїну (у разі стійкості до вищенаведених методів лікування, великої кількості запальних елементів, кіст та/або наявності рубців від висипань).
7. Антиандрогенна терапія в жінок при акне як прояві синдрому полікістозних яєчників (з одномоментним лікуванням вищенаведеним способами).
8. IPL-терапія з апаратом М22 використовується як допоміжний метод для зменшення запалення та застійних плям після висипаннь.

Чекаємо вас в Adassa Medical Clinic на лікування акне.
Наші лікарі визначать загальну картину захворювання, врахують усі особливості вашої шкіри, а також ваші цілі та очікування й доберуть найоптимальніший план лікування.

По додаткову інформацію звертайтесь за телефоном: 067 180 01 80