Причини виникнення розацеа та ефективні методи лікування
logo

центр
аппаратной
косметологии

logo

центр
апаратної
косметології

м. Дніпро,
вул. Гусенка 17, 2-й поверх.

Пн-Сб 10:00-19:00
Нд: по запису

Розацеа: причини виникнення, симптоми та методи лікування

5 Березня 2024
855x501 adassa news rosacea 1

Розацеа – це дерматологічне захворювання, яке супроводжується почервонінням шкіри, розширенням дрібних судин та появою папул і пустул, що зовні нагадують акне. Ця патологія характеризується хвилеподібним перебігом з періодами ремісії та загострення. Найчастіше розацеа з’являється у власників світлої шкіри та у 90% випадків зустрічається саме у жінок. За відсутності лікування хвороба швидко прогресує, тому при виявленні перших симптомів слід звернутися до лікаря-дерматолога.

Симптоми розацеа

Характерними симптомами розацеа є:

   1. Поява рожевого висипу на шкірі, що зазвичай супроводжується почервонінням. Початкові рожеві горбики з часом можуть перетворитися на вугри та пустули з гноєм.

   2. Максимальне почервоніння зазвичай спостерігається в області T-зони, але патологія може проявлятися не тільки на обличчі, але й на грудях та спині.

   3. Активно проявляється судинна сіточка у вигляді червоних та синюшних плям.

   4. Іншими ознаками розацеа можуть бути сльозотеча, сухість та почервоніння очей, а також утворення кірок у місцях почервоніння, що робить шкіру більш щільною.

   5. У вузловій стадії захворювання ніс може збільшуватися у розмірах.

   6. Будь-який із перелічених симптомів є підставою для звернення до дерматолога. Особливості прояву розацеа можуть відрізнятися залежно від форми.

Які різновиди розацеа існують?

Існують різні види розацеа:

   1. Фіматозна форма. Характеризується наявністю вузлів та бляшок. Висипання спочатку з’являються поодинці, а потім зливаються, ділянки шкіри запалюються та збільшуються.

   2. Ерітематозно-телеангіектатична форма. Характеризується великою кількістю судинних зірочок та сіточок на щоках.

   3. Папуло-пустульозна форма. Висипання схожі на горбики, вкриті невеликими лусочками. Вони з’являються на складках шкіри (носогубки, крила носа) і потім поширюються на щоки. Пізніше формуються пустули з рідиною, також може виникнути набряк.

   4. Очна форма. Впливає на очі, викликаючи почервоніння, дискомфорт, розвиток кон’юнктивіту, фотофобію, зниження гостроти зору та інші симптоми.

 

Причини виникнення захворювання

До зовнішніх факторів, які можуть спровокувати розацеа, належать:

  • прийом препаратів із кортикостероїдами (стероїдна розацеа);
  • косметика, до складу якої входять агресивні компоненти;
  • зловживання гострою їжею та спеціями;
  • вживання гарячих напоїв (60°C та вище);
  • застосування хімічних пілінгів;
  • вживання деяких ліків;
  • часте перебування під відкритим сонцем;
  • зловживання алкоголем;
  • вплив високих та низьких температур.

Серед внутрішніх факторів, що сприяють розвитку розацеа, можна виділити:

  • патології ШКТ (коліт, хронічний гастрит, холецистопанкреатит);
  • захворювання ендокринної системи;
  • зниження імунітету;
  • фоточутливість першого та другого типу за Фіцпатріком;
  • нейровегетативні та мікроциркуляторні розлади;
  • погіршення периферичного кровопостачання.

Розацеа найчастіше з’являється у віці 30-40 років. Прояв симптоматики у жінок після 40 років часто пов’язаний із менопаузою. Прояв розацеа після 50 років і у дитячому віці відбувається рідко.

Методи лікування розацеа

Одним із важливих методів лікування розацеа є використання системних ретиноїдів. Ці ліки здатні знизити експресію толподобних рецепторів, що допомагає зменшити подразнення та запалення шкіри.

Для місцевого застосування рекомендуються емоленти, які зволожують та захищають поверхневий шар шкіри. Такі засоби допомагають зменшити сухість та подразнення, які часто супроводжують розацеа.

Антибактеріальні препарати можуть бути використані для зменшення запалення. Вони допомагають знизити кількість бактерій на шкірі та перешкоджають утворенню пустул.

Важливим аспектом лікування є захист шкіри від сонячного випромінювання. Пацієнтам з розацеа рекомендується використовувати засоби з високим рівнем сонцезахисних фільтрів для запобігання посиленню симптомів під впливом ультрафіолетових променів.

Крім того, при розацеа важливо проводити лікування супутніх захворювань, таких як виразкова хвороба шлунка, пов’язана з Helicobacter pylori.

Як проводиться лікування розацеа Adassa Medical Clinic?

В Adassa Medical Clinic проводиться лазерне лікування розацеа із використанням системи Fotona. Це передова методика, яка зменшує почервоніння шкіри, судинні сіточки, «рожеві вугри» та інші симптоми розацеа, що робить її ефективним рішенням для пацієнтів, які мають протипоказання до інших методів лікування.

Механізм дії лазерної системи Fotona полягає в стимуляції обмінних процесів у клітинах шкіри, активації синтезу колагену та оновленні тканин, що в результаті сприяє зниженню запалення, зменшенню почервоніння та набряків, а також полегшенню відчуття печіння, пов’язаного з розацеа.

Лазерна система Fotona відкриває пацієнтам нові перспективи у боротьбі з цим захворюванням, надаючи м’яку та ефективну дію, здатну покращити якість та здоров’я шкіри.

Чекаємо вас в Adassa Medical Clinic на процедуру лазерного лікування розацеа. Фахівці клініки оглянуть вас, врахують усі особливості вашої шкіри та стан проблемної зони та проведуть необхідне лікування.

Для отримання додаткової консультації звертайтесь за телефоном: 067 180 01 80